Административен регистър
Общ устройствен план
Индекс на качеството на въздуха
Национална телефонна линия за деца 116 111
Сигнали за неработещо улично осветление

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

02.11.2016

Завърши националния фестивал "Наука на сцената 6", Севлиево



Завърши националния фестивал "Наука на сцената 6", Севлиево
Завърши националния фестивал "Наука на сцената 6", Севлиево
Завърши националния фестивал "Наука на сцената 6", Севлиево
Завърши националния фестивал "Наука на сцената 6", Севлиево
Завърши националния фестивал "Наука на сцената 6", Севлиево
Завърши националния фестивал "Наука на сцената 6", Севлиево

Завърши петият национален фестивал „Наука на сцената 6“, чийто домакини за пореден път бяха Община Севлиево и СУ „Васил Левски“. Участие взеха 111 ученици и 31 преподаватели от София, Кюстендил, Стара Загора, Първомай, Троян, Габрово, Севлиево, а фестивалът успя да демонстрира изследователския подход при обучението по биология, физика, химия, математика и ролята на учителя в предизвикателството да запали интереса на учениците към науката.
Фестивалът бе открит в Актовата зала на училището от проф. Ана Георгиева - председател на програмата „Наука на сцената” в България. На него присъстваха г-жа Лиляна Друмева – съветник на министъра на образованието по въпросите на средното образование, която приветства присъстващите и прочете поздравителен адрес от името зам.-министъра на образованието Георги Стаматов. Гости бяха и г-жа Емилия Григорова, главен експерт в Дирекция „Съдържание на предучилищното и училищното образование”, г-жа Катюша Станчева – старши експерт по природни науки и екология в РУО – Габрово, г-жа Иглика Събева – зам.-областен управител на административна област с център гр. Габрово, г-жа Красимира Йорданова – зам.-кмет „Социални и хуманитарни дейности“ в Община Севлиево, представители и членове на журито на фестивала от Съюзите на физиците, химиците и биолозите в България.
В състезателния ден – 29 октомври в Актовата зала бяха представени 3 пленарни семинара - „Музейко - първият детски научен музей у нас“ - Детски научен център , „Да видим бъдещето в обучението по науки!“ – на Кариерен център на ЦО на БАН и "Преподаване и преживяване на науката" – от Център за Творческо обучение. Преди последния семинар беше осъществена конферентна връзка с г-н Толга Ялдъръм, международен мениджър на програмата Space Camp Turkey, който поздрави всички участници във фестивала и пожела успех на Севлиево в това начинание. Той благодари на фирма „Видима“ за спонсорството на програмата Space Camp и на г-жа Сабие Ходжева, затова, че популяризира програмата в Севлиево и спомага да има толкова успешни участници от Севлиево, като един от най-активните градове в тази програма. Всяка година ученици от СУ „В. Левски“ се включват в летните образователни лагери на Space Camp Turkey.
След семинара започна състезателната програма на фестивала, в която участниците представяха своите проекти в 4 направления – представления на сцена, семинари, работилници и щандове. Те бяха оценявани от 4 комисии, чийто председател бе проф. Иван Лалов - зам. председател на СФБ и почетен председател на програмата „Наука на сцената”. Журито оценява проектите по слените критерии: Да провокират сред учениците интерес към научните дисциплини; Да е свързан с всекидневния живот; Да има постоянен и стабилен ефект; Да е осъществим във всекидневната научна среда и да изисква разумни разходи за осъществяването си; Да се основава на обучение, базирано на изследователска дейност от страна на учениците.
Традиционно, Севлиево се представи много успешно на този фестивал. ДГ „Радост“ заслужено получи няколко награди – първо място в направление „Щанд“, второ място в направление „Семинар“ – за „Мини биоградинка на група „Слънце““, както и специaлна награда на ЦТО – София за успешна работа като пилотна детска градина по програма Sustain. В направление „Представление на сцена“ – трето място зае ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ с постановката „Спорът на науките“ и първо място за СУ „Васил Левски“ с представлението „Изпитанията на Фродо“.
Бяха връчени грамоти от Милка Джиджова – председател на Ученическия екопарламент на всичките 8 проекта на екологична тема, а проф. Ана Геороиева – връчи на СУ „В. Левски“ награда от изд. Азбуки, ваучер за едногодишен абонамент на списание Азбуки.
Най-успешните проекти ще продължат на международния фестивал, който ще се проведе в Дебрецен, Унгария от 29 юни до 2 юли 2017 г.






« назад


Достъп за глухи лица
Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на   жилищния сграден фонд
I Love Bulgaria
Pr_grajdani
Pr_NPO
Pr_firmi